maseczki ochronne

 

Plecaki turystyczne

( ilość produktów: 30 )

deuter

 

 

Plecak turystyczny - towarzysz wypraw dalekich i bliższych

Chociaż termin plecak jest często używany w bardzo ogólnym znaczeniu, odnosi się do średniej wielkości plecaka, który sprawdzi się podczas jednodniowej wycieczki. Bez problemu pomieści suchy prowiant, butelkę wody, aparat fotograficzny i pelerynę przeciwdeszczową. Jednak gdy podejmujesz wędrówkę, która zabierze Cię kilka dni z dala od cywilizacji, będziesz tak zwanym „trekkerem”. Do takich wypraw przystosowane są wąsko wycięte plecaki trekkingowe. Mają one od 50 do 100 litrów objętości i zapewniają pojemność na odzież i sprzęt na kilkudniową wycieczkę. W przypadku weekendowych wycieczek lub łatwych wędrówek od schroniska do schroniska, które trwają tylko dwa do trzech dni, może również wystarczyć plecak o pojemności 30 litrów.

Plecak turystyczny - wielkość i przeznaczenie

Zanim kupisz nowy plecak turystyczny, pamiętaj, ile potrzebujesz pojemności. Różnice w objętości wahają się od małych modeli o pojemności 15 litrów po duże plecaki turystyczne o pojemności do 48 litrów. Zakres stosowania plecaków o pojemności od 15 do 20 litrów rozciąga się na krótkie wędrówki i jednodniowe wycieczki po mieście lub na rowerze. Na liście rzeczy niezbędnych znajduje się, butelka na wodę, przekąska i kurtka przeciwdeszczowa. Plecaki turystyczne o pojemności od 20 do 25 litrów nadają się na jednodniową wędrówkę z dala od miejsc cywilizowanych. Ekwipunek powinien obejmować prowiant, krem ​​do opalania, małą apteczkę, ubranie na zmianę, kurtkę przeciwdeszczową, osłonę przeciwdeszczową i dokumenty. Ewentualnie czapkę, rękawiczki i ciepłą polarową kurtkę. Duże plecaki turystyczne o pojemności od 30 do 35 litrów są przeznaczone do wędrówek bardziej wymagających, a także wędrówek górskich czy leśnych. Lista przedmiotów powinna zawierać żywność dzienną, apteczkę, krem ​​przeciwsłoneczny, polar lub sweter / kurtkę polarową, kurtkę przeciwdeszczową i spodnie przeciwdeszczowe, dokumenty, suche rzeczy na zmianę, czapkę i rękawiczki, sprzęt wspinaczkowy (uprząż wspinaczkowa i lina wspinaczkowa, urządzenie asekuracyjne itp.).

Plecak turystyczny - na co zwrócić uwagę

Plecak turystyczny towarzyszy nam podczas pełnych przygód wycieczek i weekendowych wypraw oraz służy jako środek transportu wody, jedzenia, ochrony przeciwdeszczowej i sprzętu. Aby móc cieszyć się czasem na łonie natury, niezbędny jest wygodny i dopasowany do ciała system nośny. Czym charakteryzuje się system nośny dobrej jakości?

Siatka z tyłu: system nośny z siatką z tyłu ma tę zaletę, że plecak turystyczny nie leży bezpośrednio na plecach. Napięta wkładka z siatki tworzy małą szczelinę. Dzięki temu powietrze może lepiej cyrkulować, nie gromadzi się ciepło, a to zapobiega nadmiernemu poceniu się.

Plecy kontaktowe: System nośny z plecami kontaktowymi leży blisko ciała użytkownika. Środek ciężkości znajduje się bliżej tyłu, co zapewnia lepszą stabilność i kontrolę obciążenia. Dlatego w przypadku trudnych wędrówek z wkładkami wspinaczkowymi zaleca się takie rozwiązanie.

Regulowany system pasów: Za pomocą regulowanego systemu pasów można regulować odpowiednią długość tułowia dla maksymalnego komfortu noszenia.

Pasek na klatkę piersiową: Łączy ze sobą paski na ramię i zapewnia stabilne dopasowanie plecaka na wędrówki.

(Zdejmowany) Pas biodrowy: Pas biodrowy plecaka turystycznego w przeciwieństwie do plecaka trekkingowego nie ma funkcji nośnej, ale służy głównie do stabilizacji torby. W związku z tym ma nieco cieńsze wypełnienie. Jeśli pas biodrowy zostanie zdjęty, plecak turystyczny odpowiada plecakowi miejskiemu i może być również używany na wycieczki do miasta lub na uniwersytet.

Paski kompresyjne: w razie potrzeby zmniejsz objętość plecaka turystycznego, zachowując kontrolę obciążenia.

Wentylowane paski naramienne: Zapewniają wentylację ramion. Często jest to realizowane przez specjalne materiały, takie jak siatka (specjalna tkanina siatkowa) w połączeniu z perforacją.

Zasadniczo staraj się, aby całkowita waga plecaka była jak najniższa. Im większy i cięższy jest twój plecak turystyczny, tym bardziej należy zwrócić uwagę na sposób jego pakowania. Zwłaszcza jeśli podróżujesz w trudnym terenie, dobrze jest ostrożnie ładować plecak turystyczny.

Plecak turystyczny - praktyczne wskazówki dotyczące pakowania

Duże i lekkie przedmioty, takie jak lekki śpiwór lub buty spakuj na spód plecaka.
Ciężkie przedmioty (namiot, prowiant) powinny być umieszczone blisko własnego środka ciężkości, tj. W głównej komorze blisko górnej części pleców.
Małe rzeczy, które zawsze chcesz mieć pod ręką (telefon komórkowy, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny) najlepiej przechowywać w schowku na klapie lub w bocznych kieszeniach plecaka.
Upewnij się, że ciężar w plecaku jest równomiernie rozłożony, szczególnie po bokach.

Plecak turystyczny - jak zadbać o jego czystość?

Jeżeli jest to błoto, poczekaj aż gruba warstwa brudu wyschnie, a następnie usuń go delikatnie stukając. Opłucz plecak pod prysznicem lub w wannie z letnią wodą i usuń wszelkie zanieczyszczenia ręcznie lub miękką szczotką.

W przypadku dużych zabrudzeń: w razie potrzeby zanurz plecak turystyczny na 30 minut w letniej wodzie z detergentem o neutralnym pH. Wyczyść zamki za pomocą drobnej szczotki (np. Szczoteczki do zębów). Następnie dokładnie spłucz plecak dużą ilością zimnej wody.

Suszenie: Dokładnie ściśnij elementy piankowe (np. poduszki naramienne) i zawieś plecak turystyczny w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby wyschnąć.


Wszystkie prawa zastrzeżone / 
Znak handlowy WALIZKI24.PL oraz wszystkie prezentowane na stronie zdjęcia i prezentacje produktów są własnością firmy MOGETO.
Wykorzystywanie ich bez zgody właściciela wiąże się z konsekwencjami prawnymi i finansowymi.


 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Close
pixel