Kubki Termiczne
Walizki24 » Najlepsze kubki termiczne – Ranking 2022

Najlepsze kubki termiczne – Ranking 2022

Wybór kubka termicznego wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Bardzo dobry kubek termiczny umożliwia utrzymanie ciepłego lub zimnego napoju przez dłuższy czas. Znajduje swoje zastosowanie nie tylko podczas podróży, ale także w życiu codziennym. Można zabrać go bez obaw niemalże wszędzie: na spacer, do pracy. Kluczowe jest, aby kubek termiczny był szczelny, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jednak to nie jest jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu kubka termicznego. Przedstawiamy, czym należy kierować się przy wyborze najlepszego kubka termicznego, a także jakie modele uzyskują pozytywne opinie użytkowników.

Ranking kubków termicznych

Poniższe zestawienie przedstawia modele kubków termicznych, które charakteryzują się posiadaniem powodzenia wśród podróżników, kierowców jak i osób, które pracują umysłowo. Znajdują zastosowanie w przypadku, gdy występują ograniczenia w możliwości przygotowania ulubionego napoju. Te modele posiadają odpowiednią izolacje i wykonane są z wysokiej jakości materiału. Ponadto są wytrzymałe i szczelne. Ich wykorzystanie umożliwi cieszenie się ciepłym napojem przez bardzo długi czas. Podczas tworzenia zestawienia kubków termicznych kluczowe były opinie użytkowników, którzy wykorzystywali je przez dłuższy okres czasu. Wybrane zostały modele nieustanie spełniające swoją funkcje, zachowały swój wygląd.

Jak wybierać kubek termiczny?

Kubki termiczne stają się coraz częstszym wyborem, dlatego wiele firm decyduje się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Finalnie, na jakość użytkowania kubka termicznego przełożenie posiada aż 8 parametrów technicznych. W tej grupie znajdują się następujące kwestie:

 • pojemność – modele dostępne w sprzedaży posiadają pojemność w zakresie od 250 do 750 ml. Osoby, które piją espresso mogą z powodzeniem wybrać mniejszy model. Miłośnicy dużego latte powinny wybierać kubki o pojemności wynoszącej co najmniej 300 ml. Osoby wybierające się w dłuższą podróż powinny wybierać kubek 500 ml lub więcej.
 • czas utrzymywania temperatury – napój powinien być gorący przez co najmniej 4 godziny. Podczas wypraw lepiej wybrać kubek utrzymujący temperaturę przez 6 godzin. Dłuższy okres utrzymywania ciepła umożliwiają kubki ceramiczne lub stalowe.
 • szczelność – największą szczelność zapewniają te wykonane ze stali nierdzewnej, można je nosić w plecaku. Modele ceramiczne nie zapewniają pełnej szczelności i polecane są dla pracowników biurowych.
 • wieko i ustnik – najszczelniejsze są modele z silikonową pokrywką, która jest zwalniana za pomocą przycisku. Przesuwna zaślepka nie zapewnia pełnej szczelności a dodatkowo nie są najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Istotne jest, aby był łatwy demontaż umożliwiający dokładne czyszczenie.
 • materiał wykonania – posiada ogromne znaczenie da właściwości termicznych jak i wpływu na zdrowie. Polecane są modele, które nie posiadają ftalonów i BPA, czyli substancji, które mogą powodować rozwój nowotworów.
 • izolacja termiczna – kubek musi zapewniać bezpieczeństwo użytkowania, dlatego zminimalizowane powinno być ryzyko poparzenia. Obowiązkowa jest obecność gumowej powłoki.
 • łatwość czyszczenia – kubek powinien być łatwy w utrzymaniu w czystości. Przykładowo, kubek ze stali nierdzewnej można myć w zmywarce.
 • ergonomia – na rynku dominują dwa kształty kubków: zwężane ku dołowi i owalne. Zwężane są wygodniejsze w użytkowaniu i łatwiej się je umieszcza w samochodowym uchwycie. Z kolei owalne są lepsze podczas wypraw, ponieważ idealnie pasują do zewnętrznego koszyka plecaka i można je unieruchomić za pomocą paska kompensacyjnego.

Co powinny posiadać najlepsze kubki termiczne?

Dla każdego inny kubek będzie najlepszy. Inny model sprawdza się  w przypadku pracowników umysłowych, a innych dla osób udających się w górską wędrówkę. Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim potencjalnym i najczęstszym zastosowaniem. Istotna jest także pojemność, która powinna być dopasowana do preferowanego napoju. Użytkowanie kubka powinno być bezpieczne, dlatego izolacja musi zapewniać ochronę przed poparzeniem. Ważne jest, aby z łatwością zdemontować poszczególne elementy i móc dokładnie je wymyć.

Korzyści płynące z używania kubka termicznego – dlaczego warto kupić?

Kubek termiczny może być przydatny niemal w ciągu całego dnia. W pierwszej kolejności należy dostrzec, że jest to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Przed wyjściem z domu wystarczy zrobić ulubiony napój podwójnie. Pierwszą szklankę można wypić w domu, a drugą przelać do kubka i zabrać ze sobą. W rezultacie nie zachodzi konieczność wydania pieniędzy na gotowy napój, a podczas pobytu poza domem można delektować się smakiem ulubionego napoju. Ponadto jest to rozwiązanie, które pozwala zminimalizować ilość przerw w trakcie pracy na przygotowanie ciepłego picia. Kubek turystyczny jest nieoceniony w trakcie podróży, nie tylko podczas jazdy. W ciągu dłuższej wędrówki można zrobić przerwę na odpoczynek i zaznać tej przyjemności.

W ostatnim czasie kubek termiczny sprawdza się świetnie jako pomysł na prezent dla młodej mamy. Powstanie nowych obowiązków sprawia, że często traci czas na swoje drobne przyjemności. Kubek to miły akcent, który pozwala na czerpanie przyjemności z picia ciepłej kawy.

Podsumowanie

 1. Kubek turystyczny należy wybierać w oparciu o posiadane oczekiwania przede wszystkim dotyczące pojemności i długości utrzymywania temperatury.
 2. Dobry kubek turystyczny powinien być wytrzymały, szczelny i musi dobrze trzymać temperaturę.
 3. Kubek termiczny można stosować, aby ochronić napój przed ogrzaniem.
 4. Kubek turystyczny nie jest wykorzystywany wyłącznie w podróży. Dobrej jakości model powinien znajdować się w każdym domu
 5. Modele zwężane ku dołowi sprawdzają się podczas codziennego użytkowania, a owalne modele są lepiej przenosi się w plecaku turystycznym.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Dlaczego warto kupić kubek termiczny? 

  Kubki termicznego są przeznaczone dla wielokrotnego użytku. Przede wszystkim utrzymują ciepło płynu, co pozwala na możliwość dłuższego delektowania się ulubionym napojem. Jednocześnie pozwala na zabranie napoju ze sobą w podróż lub w drogę do pracy.  

 2. Jak długo powinien trzymać ciepło dobry kubek termiczny?

  Dobry kubek termiczny powinien utrzymywać ciepło przez ok. 6 godzin. Obecność dobrej warstwy izolacji i grubszych ścianek wydłuża ten okres. Niektóre model mogą wydłużyć ten czas aż do 9 godzin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments