Pakowanie walizki na wyjazd
Walizki24 » Jak spakować walizkę?

Jak spakować walizkę?

Pakowanie walizki nie jest czynnością powszechnie uwielbianą. Jest to jedna z większych zmór każdego wyjazdu. Bez względu na jego długość. Szczególnie w przypadku przelotu samolotem należy zmieścić się w określonych normach dot. wielkości i wagi bagażu. Jednocześnie lista potrzebnych rzeczy i tych, które mogą się przydać zaczyna się niespodziewanie wydłużać przy uwzględnieniu kolejnego scenariusza. Na szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają szybkie i sprawne spakowanie bagażu. Równolegle zostały opracowane listy przedstawiające rzeczy stanowiące „must have” w czasie podróży. Wskazujemy czym należy się kierować przy pakowaniu walizki oraz jak tego dokonać szybko i sprawnie.

O czym należy pamiętać przy pakowaniu walizki?

Wcześniejsze zaplanowanie, które rzeczy mogą się przydać w trakcie podróży jest doskonałym posunięciem. W konsekwencji można uniknąć nagłego poszukiwania i przepłaconych zakupów. Istnieją jednak rzeczy, które należy zabrać ze sobą w każdą podróż. Na każdy dzień warto przyszykować zestaw ubrań. Polecamy zapoznanie się z prognozą pogody, aby stroje maksymalnie dopasować do ewentualnych warunków pogodowych. Do tego należy wziąć bieliznę i stosowane na co dzień kosmetyki do pielęgnacji i makijażu. Osoby przyjmujące leki powinny zrealizować wcześniej receptę. Istotna jest także ładowarka do posiadanych urządzeń.

10 trików które pomogą ci sprawnie spakować walizkę

Przedstawiamy rzadko stosowane triki, których zastosowanie umożliwia szybkie i sprawne spakowanie walizki. Opisane sposoby umożliwiają optymalne wykorzystanie posiadanego miejsca, a jednocześnie zmniejszają ryzyko pogniecenia ubrań. Wskazówki umożliwiają skupienie się na istotnych kwestiach, o których łatwo można zapomnieć pakując się bez żadnego planu.

Przygotowanie listy rzeczy do zabrania

Przed rozpoczęciem pakowania bardzo dobrym posunięciem jest wcześniejsze przygotowanie listy rzeczy, które będą potrzebne w trakcie wyjazdu. Kluczowe jest dopasowanie garderoby do ewentualnej pogody, dlatego warto zapoznać się z przewidywaniami meteorologów. Wówczas można skompletować gotowe zestawy na każdy dzień. Dodatkowo warto zabrać ze sobą jedną bluzę, która może się przydać nawet w podróży do ciepłych krajów. Wszystkie przygotowane rzeczy warto rozłożyć na łóżku i po kolei wkładać je do bagażu.

Przemyślane układnie rzeczy w walizce

Wytypowane ubrania należy starannie wyprasować, a następnie delikatnie zwijać. Taki sposób pozwala na racjonalne zagospodarowanie miejsca w walizce, a także umożliwia szybką orientację w posiadanych przedmiotach tuż po otwarciu bagażu. Rolowanie ubrań znacząco zmniejsza ryzyko ich pogniecenia, jednak należy pamiętać, że gwarantuje to wyłącznie przewożenie ubrań na wieszakach i w specjalnych pokrowcach.

Zachowanie właściwej kolejności wkładania rzeczy

Bardzo istotny jest nie tylko sposób pakowania, ale także kolejność wkładania ich do walizki. W pierwszej kolejności należy umieszczać w niej przedmiotów zajmujących większą ilość miejsca. Szczególnie te o większej masie powinny znajdować się na spodzie, aby nie przygniotły delikatnych rzeczy w trakcie podróży.

Pakowanie bielizny, biżuterii i akcesoriów

Drobne przedmioty, które mają być wykorzystane w trakcie wyjazdu należy wkładać w stałe miejsca, żeby uniknąć zbędnego przeczesywania bagażu. Najlepiej sprawdzają się do tego buty. Z powodzeniem do środka można można włożyć także zrolowaną bieliznę, wystarczy włożyć je do woreczka foliowego. Równolegle buty będą zabezpieczone przed ewentualnym odkształceniem. Często powtarzanym błędem jest zwijanie pasków w ślimaka. O wiele lepszym posunięciem jest obłożenie paskiem ścian walizki. Wówczas zajmuje znikomą ilość miejsca.

Kosmetyki należy pakować na końcu

Kosmetyki powinny być pakowane na samym końcu, ponieważ będą one prawdopodobnie pierwsza rzeczą, którą będziemy używać. Ponadto, mogą one być rozlokowane po pustych przestrzeniach. Przewożone butelki powinny być zawsze dobrze dokręcone.

Korzystanie z wagi podróżnej do bagażu

Osoby, które podróżują samolotem muszą liczyć się z narzuconymi limitami kilogramów. Szczególnie łatwo ją przekroczyć podczas powrotu, kiedy dochodzą zakupione pamiątki. Wspomniana waga podróżna umożliwia skontrolowanie ciężaru bagażu i uniknięcie dopłaty na lotnisku. Wówczas cięższe rzeczy można po prostu ubrać na siebie, co pozwoli na zmniejszenie wagi całkowitej walizki.

Pustą przestrzeń warto zapełnić workami z powietrzem

Dobrym posunięciem jest wykorzystanie woreczków strunowych z powietrzem do zapełnienia pustych miejsc. Alternatywnie można zastosować inne, lekkie materiały. W ten sposób walizka nie traci swojej sprężystości, która chroni bagaż przed uszkodzeniem w trakcie ładowania pod pokład.

Najistotniejsze rzeczy powinny być w bagażu podręcznym.

Podróżując pociągiem należy liczyć się z możliwością zgubienia bagażu. Nie jest to odosobnione zjawisko, dzieje się to każdego dnia. Z pewnością mniejszy stres będzie towarzyszył w trakcie wyjazdu, jeżeli najistotniejsze przedmioty będą znajdowały się w bagażu podręcznym. Szczególnie należy zadbać o dokumenty, biżuterię i klucze. Osoby bardziej przezorne mogą dołożyć bieliznę na zmianę i szczoteczkę do zębów. Jednocześnie warto zrobić zdjęcie bagażu, ponieważ w razie jego zaginięcia łatwiej będzie zidentyfikować, czy wszystkie rzeczy są na swoim miejscu.

Pakowanie na dłuższą podróż tak jak na maksymalnie 10 dniowy wyjazd

Osoby, które jadą w dłuższą podróż nie muszą zabierać ze sobą rzeczy na każdy, pojedynczy dzień. Rekomendowane jest, aby zabrać ze sobą ilość zestaw wystarczających na 7-10 dni. W wielu miejscach turystycznych bez problemu można skorzystać z pralni. Będzie to o wiele tańsze rozwiązanie niż dopłata za przekroczony limit.

Zabierz worek na zużyte ubrania

O wiele łatwiej będzie rozplanować wykorzystanie pozostałych ubrań, jeżeli te nadające się do prania będą skrupulatnie umieszczane w przygotowanym worku. Taka segregacja pozwoli uniknąć zmieszania odzieży i ewentualnego zabrudzenia czystych ubrań. Równolegle po powrocie oszczędzimy czas na ponowne pranie nienoszonych rzeczy. Sprawdzają się do tego worki bawełniane lub lniane.

Podsumowanie

 1. Pakowanie walizki powinno być odpowiednio zaplanowane. Spontaniczne wrzucanie rzeczy sprawia, że wzrasta prawdopodobieństwo ich niewykorzystania.
 2. Listę potrzebnych rzeczy najlepiej przygotować kilka dni wcześniej, aby móc zebrać potrzebne przedmioty i ubrania.
 3. Rolowanie wyprasowanych ubrań sprawdza się o wiele lepiej niż składanie ich w tradycyjny sposób.
 4. Kluczowe jest, aby ciężkie przedmioty nie przytłaczały tych lekkich, dlatego powinny być umieszczane w walizce w pierwszej kolejności.
 5. Wartościowe przedmioty należy umieszczać wyłącznie w bagażu podręcznym. Z kolei zawartość bagażu umieszczonego pod pokładem należy dokładnie sfotografować.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Co zabrać ze sobą na 2 tygodniowy wyjazd?

  Pakowanie na 2 tygodniowy wyjazd powinno wyglądać tak jak na tygodniowy, ewentualnie 10 dniowy. Znoszone ubrania można oddać do pralni. Podczas wyjazdu poza ubraniami i bielizną, przydatne są przyjmowane i awaryjne leki, urządzenia elektroniczne wraz z ładowarkami. Warto zapoznać się z ofertą hotelu, aby nie powielać rzeczy. Warto posiadać część przeznaczonych pieniędzy przy sobie w portfelu. 

 2. Co spakować w walizkę na 7 dni wycieczkę?

  Na 7-dniowy wyjazd można spakować się do bagażu podręcznego, jeżeli najcięższe i największe ubrania założymy na siebie. Poza dokumentami i ubraniami, należy zabrać ze sobą telefon z ładowarką, podstawowe leki, kosmetyczkę, przewodnik. Podróżując zagranicą należy posiadać ze sobą euro i dolary, które ułatwiają załatwienie wielu kwestii. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments