Torby Podróżne – ranking

W każdym domu powinna znajdować się torba podróżna, która może być szczególnie potrzebna w okresie urlopowym. Odpowiedni bagaż jest niezastąpiony w podróży. Dobrze dobrana torba podróżna z powodzeniem pomieści wszystkie ubrania i akcesoria potrzebne na krótszy wypad. Ważne jest, aby dopasować ją w pełni do posiadanych potrzeb. Przedstawiamy na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, a także jakie modele są godne polecenia.

Torba podróżna – kiedy się nam przyda?

Dobra torba podróżna przydaje się nie tylko osobom, które mają zaplanowany lot samolotem czy dłuższą podróż samochodem. Torbę podróżną można wykorzystywać także na treningach sportowych. Odpowiednia torba podróżna z łatwością zmieści potrzebny wówczas sprzęt. Dodatkowo obecność wewnętrznych komór i przegródek umożliwi bezpieczny transport delikatniejszych sprzętów. Ponadto wykorzystanie torby podróżnej często jest podyktowane przez sytuacje losowe, kiedy w trybie nagłym należy spakować potrzebne rzeczy. Przykładem takiej sytuacji jest pobyt w szpitalu. Podsumowując, osoby, które chcą być przygotowane na każdą sytuację powinny posiadać torbę podróżną w swoim domu.

Najlepsze torby podróżne – nasz ranking

Na rynku znajduje się mnóstwo toreb podróżnych, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji może być trudne. Przygotowany ranking toreb podróżnych znacząco ułatwia zakup, ponieważ obejmuje najpopularniejsze i sprawdzone modele toreb podróżnych. Jednym z najistotniejszych kryteriów jest kwestia zadowolenia użytkowników. Pod uwagę brany jest zarówno sposób wykonania jak i trwałość oraz pojemność. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia wygody użytkowania. Dołączone zestawienie jest rewelacyjnym rozwiązaniem, dla osób, które nie chcą tracić czasu na samodzielne poszukiwanie najlepszej torby.

Jak kupić najlepszą torbę podróżną?

Wybór najlepszej torby podróżnej może być dosyć trudny, ponieważ coraz więcej producentów posiada je w swojej ofercie. Zakup ostatecznego modelu jest skomplikowany, ponieważ coraz więcej marek zwraca uwagę na kwestię najwyższej jakości i funkcjonalności. W dobrej torbie powinny być zastosowane schowki. Kluczowy jest także zastosowany materiał. Przy wyborze torby podróżnej istotny jest również pasek. Te wszystkie aspekty są uwzględnione przez zaprezentowany ranking.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

 • pojemność – najistotniejszy czynnik, który wpływa na decyzję o zakupie. Torby nie posiadają uniwersalnego rozmiaru. Pojemność toreb podróżnych dostępnych w sprzedaży waha się od 20 do nawet 150 litrów.
 • materiał – przy zakupie należy sugerować się trwałością materiału, ponieważ podczas podróży ryzyko uszkodzenia jest bardzo duże. Kluczowa jest grubość tkaniny, czym większa tym lepsza. Wyjątek stanowi nowoczesny materiał CORDURA, który jest lekki jednak także wytrzymały.
 • wzmocniony spód – to dno torby jest szczególnie narażone na przetarcia dlatego warto sprawdzić, czy producent zastosował dodatkowe wzmocnienie np. warstwa materiału, plastikowe elementy.
 • wodoodporność – wybór torby wykonanej z wodoodpornego materiału jest zabezpieczeniem przed przemoczeniem zawartości bagażu np. podczas deszczu.
 • zabezpieczenie – w przypadku toreb podróżnych stosuje się czip, który chroni przed zgubieniem. Czip NFC umożliwia zlokalizowanie bagażu przy wykorzystaniu smartfona.
 • przegrody – osoby preferujące utrzymanie porządku wybierają torby z dużą ilością przegródek, jednak wpływa to na wyższą wagę torby. Ich właściwe rozdysponowanie nie tylko ułatwia pakowanie, ale przede wszystkim umożliwia szybkie znalezienie potrzebnej rzeczy.
 • uchwyty – obecne rączki i paski w torbie powinny być przede wszystkim wygodne w użytkowaniu, dlatego często posiadają dodatkową, miękką nakładkę.
 • zamek – powinien być przede wszystkim solidny, aby uniknąć jego nagłego zepsucia. Polecane są zamki japońskiej firmy YKK, które są logowane za pomocą tego literowego oznaczenia. Są one najtrwalsze.
 • pasy kompresyjne – znajdują zastosowanie w większych torbach, kiedy w torbie znajduje się sporo wolnego miejsca. Zmniejszają pojemność torby, co zwiększa jej komfort użytkowania.

Torba podróżna a środek transportu

Istotne jest, aby przed zakupem przeanalizować, w jakich okolicznościach torba będzie stosowana. Przede wszystkim w jakim środku transportu. Osoby, które dużo latają samolotem muszą pamiętać o ograniczeniach wynikających z polityki firmy dotyczącej rozmiaru walizki. Nasuwa się tu również pytanie, czy torba ma być użytkowana jako bagaż główny czy kabinowy, ponieważ wówczas istotne są wymiary. W wielu firmach jednak produkowane są torby, których wymiary są kompatybilne z wytycznymi.

Torba podróżna bardzo dobrze sprawdza się w trakcie podróży samochodem. Torba o dużej pojemności umożliwi spakowanie całej rodziny w sposób zorganizowany. Elastyczność materiału sprawia, że o wiele łatwiej jest wypełnić przestrzeń bagażnika.

Równolegle torba sprawdza się podczas przejazdów środkami transportu publicznego. Choć nie występują ograniczenia gabarytów, to należy zadbać o swój komfort podczas przemieszczania się z bagażem.

Podsumowanie

 1. Torby podróżne są lekkie i elastyczne, co pozwala na przewożenie przedmiotów także o niestandardowych rozmiarach.
 2. Torbę podróżną można wykorzystać zarówno podczas krótszych jak i dłuższych wyjazdów. Wykorzystywana jest również do przewożenia rzeczy potrzebnych na trening.
 3. Podczas podróży samochodem sprawdza się lepiej niż walizka, ponieważ łatwiej ją dostosować do ilości posiadanego miejsca.
 4. Torbę podróżną można nosić w ręce, przewiesić przez ramię, a niektóre modele można nosić na plecach. Co więcej obecność kółek pozwala na ciągnięcie jej za sobą.
 5. Zaletą toreb podróżnych jest obecność kieszeni, które umożliwiają zachowanie porządku.
 6. Torba podróżna jest łatwiejsza w przechowywaniu niż walizka, ponieważ zajmuje mniej miejsca.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje torba podróżna?

  Ceny toreb podróżnych są bardzo zróżnicowane. Uzależnione jest to od marki i jakości wykonania, dlatego każdy może znaleźć model dopasowany do dysponowanego budżetu. Rekomendowane torby podróżne przekraczają 100 zł, a ich górna granica może być przesuwana nieskończoność, ponieważ modele oferowane przez marki luksusowe mogą kosztować kilka tysięcy złotych. 

 2. Na co zwrócić uwagę przy kupnie torby podróżnej?

  Czynnikiem, który często rzutuje na wybór torby podróżnej jest często pojemność. Warto jednak uwzględnić także sposób wykonania i materiał. Kluczowe są jego właściwości wodoodporne, które chronią zawartość bez względu na pogodę. Ilość przegródek i komór należy dobrać po uwzględnieniu potencjalnych potrzeb i rzeczy, które będą zabrane w podróż. 

 3. Ile litrów powinna mieć torba podróżna?

  Pojemność torby podróżnej jest swoistym wyznacznikiem funkcjonalności bagażu i długości wyjazdu. W przypadku krótkiego pobytu wystarczające mogą się okazać te o pojemności ok. 20 l, z kolei dla osób podróżujących na dłużej polecane są modele o pojemności zdecydowanie większej. Może ona wynosić nawet 90 l. W domu warto posiadać torbę posiadającą pasy kompresyjne, które umożliwiają dostosowanie wielkości.