Walizka dla dziecka
Walizki24 » Najlepsze walizki dla dzieci – jak wybrać?

Najlepsze walizki dla dzieci – jak wybrać?

Wybór odpowiedniej walizki dla dzieci powinien być poprzedzony poszukiwaniem najlepszego modelu. Na rynku jest wiele modeli, jednak nie każdy spełnia swoją rolę. W konsekwencji dziecko jest o wiele bardziej zmęczone. Najlepsze walizki dla dzieci są zarówno funkcjonalne, wygodne i trwałe. Choć nie mają wymiarów tożsamych z egzemplarzami dla dorosłych, to mogą pomieścić najpotrzebniejsze rzeczy. Przedstawiamy na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać najlepszą walizkę dla dzieci.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając walizkę dla dzieci w 2022?

Podczas zakupu walizki dla dzieci warto uwzględnić kilka kwestii, które posiadają przełożenie na komfort pakowania i wygodę podróżowania. W sprzedaży dostępne jest wiele modeli, jednak znacząca część nie oferuje funkcjonalności choć wpisuje się w gust dziecka. Zarówno cena jak i marka nie powinny być decydujące. Dobra walizka musi spełniać szereg istotnych cech. Podczas wyboru walizki dla dziecka należy zwrócić uwagę na:

 • obecność kółek – kółka w dziecięcych walizkach są konieczne, ponieważ nawet najlżejszy bagaż może być zbyt ciężki. W modelach dziecięcych powinny być cztery kółka, ponieważ taki model może stać samodzielnie, a także jest łatwiejszy w prowadzeniu. Mniejsze modele, tzw. kabinówki posiadają często dwa kółka, jednak małe wymiary umożliwiają zachowanie komfortu użytkowania.
 • rączka – polecana jest rączka teleskopowa z wygodnym uchwytem, ponieważ jest najwygodniejsza w użytkowaniu. Ważne jest także, aby była dobrze przymocowana, aby w trakcie podróży nie uległa złamaniu lub odczepieniu;
 • materiał – dziecięce walizki dzielą się na miękkie i twarde. Miękki model jest bardziej elastyczny, co pozwala na zmieszczenie większej ilości rzeczy. Z kolei twardy bagaż lepiej chroni zawartość;
 • wymiary – dziecięce walizki są z zasady mniejsze od modeli dedykowanych dla dorosłych. Wielkość należy uzależnić od długości wyjazdu i ilości zaplanowanych rzeczy do zabrania. W przypadku transportu samolotem musi ona także spełniać wymagania gabarytowe przewoźnika;
 • wzór – dzieci szczególną uwagę zwracają na wygląd zewnętrzny bagażu, dlatego musi wpisywać się w ich gust. Równolegle ułatwia to rozpoznanie walizki spośród innych modeli. Producenci walizek dla najmłodszych coraz częściej łączą praktyczność pożądaną przez rodziców z designem, którego pragną dzieci.

Rodzaje walizek dla młodszych dzieci

Najpopularniejszy podział walizek dla dzieci odnosi się do zastosowanego materiału. W konsekwencji można wyróżnić twarde i miękkie modele. Twarde modele uniemożliwiają zapakowanie nadprogramowych rzeczy, jednak gwarantują większe bezpieczeństwo zawartości. Ten rodzaj walizki dla dzieci jest szczególnie polecany podczas samodzielnego wyjazd. Z kolei miękkie walizki, w przeciwieństwie do twardych, są o wiele bardziej elastyczne. Miękkie modele pozwalają na zapakowanie dodatkowych rzeczy i maksymalne wykorzystanie jej powierzchni, nawet „z górką”.

Polecane małe walizki podróżne

Konstrukcja walizki dla dzieci

Walizka dla dzieci musi być wytrzymała, na co ogromne przełożenie posiada zastosowana konstrukcja. W gestii rodzica znajduje się określenie, czy jest ona solidna i wygodna. Sama walizka nie powinna być ciężka, ponieważ może stanowić dodatkowe, uciążliwe obciążenie. Czym lżejsza walizka tym lepsza. Walizka dla dzieci rzadko jest traktowana w delikatny sposób, dlatego zastosowana konstrukcja powinna być przemyślana i trwała. Tył walizki musi posiadać odpowiednie wzmocnienie. Równolegle rączka powinna być solidnie przymocowana do konstrukcji.

Kiedy przyda się dobra walizka dla dziecka?

Dobra walizka dla dziecka jest przydatna niemalże w każdym domu. Pozwala na łatwiejsze posortowanie przedmiotów i rzeczy, które są potrzebne podczas wyjazdu. Niezawodny model sprawdzi się także podczas pierwszych, samodzielnych podróży, np. na kolonię, zieloną szkołę. Rodzice podkreślają, że o wiele wygodniej jest zapakować dziecko do walizki na nocowanie u dziadków. Należy pamiętać, że jeżeli zachodzi potrzeba zakupu walizki dla dziecka, to lepiej wybrać model, który będzie funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. W innym przypadku może to być strata pieniędzy i szybko można jej pożałować.

Podsumowanie

 1. Walizki dla dzieci są coraz częściej spotykane. Producenci dokładają wszelkich starań, aby zachęcić dzieci do wyboru ich produktu.
 2. Dobra walizka dla dziecka powinna posiadać cztery kółka i teleskopową rączkę.
 3. Miękka walizka dziecięca umożliwia zapakowanie nadprogramowej rzeczy, z kolei twardy model lepiej chroni zawartość.
 4. Wielkość walizki dla dziecka także podlega pod kontrolę przewoźnika lotniczego.
 5. Rodzice powinni rozważnie wybierać walizkę i nie sugerować się wyłącznie zdaniem dziecka, które zwraca uwagę wyłącznie na wygląd.
 6. Kolorowa walizka dla dziecka ułatwia rozpoznanie bagażu na tle innych walizek, tym samym zmniejsza się prawdopodobieństwo pomyłki.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Miękka czy twarda - jaka walizka dla dziecka?

  Każdy rodzic musi sam zadecydować, która walizka będzie lepsza dla dziecka. Miękka umożliwia spakowanie większej ilości rzeczy, jednak twarda zapewnia ochronę zawartości bagażu. Na samodzielne wyjazdy lepiej sprawdzają się twarde modele. 

 2. Czy wybrać walizkę dla dziecka z 2 czy 4 kółkami?

  Bezdyskusyjnie, bardziej komfortowa w użytkowaniu jest walizka z czterema kółkami. Postawiona będzie stała stabilnie, a jednocześnie łatwiej jest ją ciągnąć. Model dwukołowy wymaga większego wysiłku podczas jej transportowania, dlatego sprawdza się w przypadku małych modeli. Z kolei bagaż  rejestrowany koniecznie powinien posiadać cztery kółka. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments