Zakupy, supermarket - jaki wozek kupic?
Walizki24 » Jaki wózek na zakupy wybrać?

Jaki wózek na zakupy wybrać?

Wózki na zakupy przestały być atrybutem starszych pań. W sprzedaży dostępne są modele, które zachwycają modnym wyglądem, a ich funkcjonalność sprawia, że są wyborem osób w każdym wieku. Mnogość wzorów i kolorów ułatwia znalezienie wózka dopasowanego do posiadanych preferencji. Przedstawiamy, jakie są rodzaje wózków na zakupu, a także czym się sugerować w trakcie wyboru odpowiedniego wózka.

Ranking wózków na zakupy

Jakie są rodzaje wózków na zakupy?

Na rynku występują cztery podstawowe rodzaje wózków na zakupy. Pomiędzy nimi występują znaczące różnice, które umożliwiają dopasowanie wózka do posiadanych potrzeb.

Wózki składane

Współcześnie oferowane wózki sklepowe posiadają możliwość składania nawet na płasko. Dodatkowo producenci umożliwili złożenie podstawy, która umożliwia postawienie wózka z zakupami. Ułatwia to zarówno ich przetransportowanie jak i również przechowywanie. Niektóre modele posiadają możliwość kompaktowego składania, na pół. Wówczas złożyć można rączkę, ramę, a także odczepić koła. Sama torba także może zostać zdjęta jak i złożona.Taka konfiguracja sprawia, że wózek sklepowy może być zarówno wykorzystywany jako wózek jak i samodzielna torba.

Wózki na zakupy z 2 kółkami

Wózki posiadające dwa kółka przeznaczone są do ciągnięcia za sobą. Dostosowane są przede wszystkim do towarzyszenia podczas codziennych zakupów. Charakteryzują się posiadaniem niskiej wagi, dlatego nie stanowią obciążenia na co dzień. W tej grupie znajdują się modele, które są zarówno składane jak i tradycyjne bez tej możliwości. Użytkownicy bardzo go doceniają ze względu na praktyczne zniwelowanie konieczności noszenia reklamówek.

Wózki na zakupy z 4 kółkami

Wózki na zakupy, które posiadają cztery kółka wyróżniają się możliwością pchania przed sobą, co sprawia, że ich zastosowanie przypomina wykorzystywanie wózków dziecięcych. Polecane są ze względu na minimalne obniżenie mięśni i stawów, dlatego nawet najsłabsze osoby mogą z nich korzystać. Posiadają dwie pary kół, z czego jedną można złożyć i wózek można ciągnąć za sobą. Są dedykowane przede wszystkim na większe i cięższe zakupy. Ich stabilność sprawia, że są odpowiednie dla osób posiadających zaburzenia równowagi lub zmagających się z chorobami kręgosłupa, stawów lub mięśni. Z  załadowanym wózkiem czterokołowym można o wiele łatwiej pokonać krawężnik lub nierówną kostkę brukową niż ma to miejsce przy używaniu modelu z dwoma kółkami. W zależności od potrzeb można wybrać model posiadający składaną lub nieskładaną ramę. Możliwość złożenia stelażu podwyższa jego cenę.

Wózki zakupowe 6 kołowe

Z kolei modele posiadające 6 kółek stanowią odpowiedź na potrzeby osób, które muszą pokonywać schody. Posiadają parę potrójnych kółek. Przede wszystkim znajdują zastosowanie u mieszkańców bloków bez windy, ponieważ łatwo jest z nimi pokonywać schody bez noszenia. Jest bardzo przyjemny w prowadzeniu i to bez większego wysiłku, wystarczy go nawigować. W przypadku tych wózków także występuje możliwość zakupu modelu składanego jak i zwykłego.

Dlaczego warto kupić wózek na zakupy?

Bezdyskusyjnie, wózek na zakupy jest świetnym przedmiotem, który sprawdza się w codziennych obowiązkach. Korzystanie z niego podczas zakupów umożliwia uzyskanie pożądanej wygody jak i komfortu. Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i jednocześnie umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy ponoszonych na plastikowe reklamówki. Dodatkowo jest odciążenie dla kręgosłupa, ramion, nadgarstków i stawów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka na zakupy?

Podczas wyboru wózka należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które posiadają ogromne przełożenie na komfort użytkowania. Powinien być on maksymalnie dopasowany do posiadanych potrzeb, aby wyręczał użytkownika, a nie dostarczał dodatkowych trudności. W rezultacie podczas doboru idealnego modelu należy kierować się:

 • Kółkami – wielkość kół posiada istotne przełożenie na zastosowanie. Najczęściej występują w modelach koła o średnicy średniej wynoszącej 15 cm lub powiększonej, czyli 17 cm. Z koeli duże koła mają średnicę od 20 do 30 cm. Wielkość należy dostosować do pokonywanej nawierzchni. Większe koła ułatwiają transport wózka po przeszkodach, czyli trudnych terenach (krawężniki, dziury, schody, piasek), jednak zwiększają jego gabaryty i cenę. Ponadto mogą posiadać łożyska kulkowe lub być pneumatyczne (pompowane). Ich użytkowanie jest płynniejsze i sprawdzają się nawet w trudniejszych warunkach. Obecność łożysk przekłada się na dłuższe użytkowanie. Dobrym wyborem jest model posiadający możliwość wymiany kół, co pozwala na samodzielną naprawę lub modyfikację sprzętu. Ilość kół rzutuje na sposób użytkowania, co jest dokładnie scharakteryzowane w powyższym akapicie.
 • Typem ramy – wyróżniamy ramy składane i zwykłe. Podczas zakupu warto zweryfikować tę możliwość. Równolegle dobrym posunięciem jest wybór wózka z podpórką, co ułatwia korzystanie a także daje możliwość pionowego ustawiania wózka. Rama wózka może składać się na pół lub też do rozmiarów torebki. Z reguły składane wózki zakupowe są droższe, ponieważ są bardziej zaawansowane technologicznie a także cechują się wyższą funkcjonalnością. Podczas zakupów o wiele łatwiejsze jest posiadanie złożonego wózka, a także nie zajmuje zbyt dużej ilości miejsca w domu lub bagażniku. Często występuje możliwość zdejmowania kół.
 • Torba – należy zwrócić uwagę na pojemność, materiał i obecność kieszeni. W wózkach można  spotkać torby delikatnie usztywnione, przypominająca walizkę lub posiadającą luźny pokrój z mocowaniem do ramy za pomocą ściągacza. Torby w wózkach zakupowych występują w całej gamie wzorów i kolorów, dlatego z powodzeniem można trafić w swój gust. Wielkość torby jest przedstawiana za pomocą centymetrów i litrów. Dodatkowo istotne jest maksymalne obciążenie. Część modeli posiada kieszenie, które przeznaczone są do schowania drobiazgów. Równolegle warto kupić torbę wykonaną z trwałego i wodoodpornego materiału, co umożliwia korzystanie z wózka podczas deszczu. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się torby z szybkim i prostym demontażem, ponieważ są łatwiejsze w czyszczeniu.

Wózki na zakupy idealne dla seniorów

Wózek na zakupy jest rewelacyjnym pomysłem na prezent dla osób starszych. Seniorzy często posiadają trudności z utrzymaniem równowagi i o wiele szybciej się męczą, co dodatkowo potęguje noszenie ciężkich toreb z zakupami. Wybór funkcjonalnego wózka ułatwi codzienne funkcjonowanie i umożliwi dłuższe zachowanie samodzielności w podstawowych czynnościach.

Podsumowanie

 1. Wózek na zakupy przestał być przedmiotem, który jest zarezerwowany wyłącznie dla osób starszych.
 2. Do niedawna dostępna była ograniczona ilość wzorów, a współcześnie występują w różnych printach, co sprawia, że może stanowić element stylizacji i nie jest powodem do wstydu.
 3. Wózek na zakupy ułatwia ich przenoszenie, a także umożliwia ich przewiezienie bez konieczności użytkowania samochodów.
 4. Wózki na zakupy są ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ zastępują reklamówki, stanowiące zmorę naszej planety.
 5. Sprawdzają się idealnie na prezent zarówno dla osób starszych jak i mieszkańców bloków.
 6. Korzystanie z wózka na zakupy niweluje konieczność dźwigania ciężarów, co przekłada się na lepszą kondycję mięśni, stawów i kręgosłupa.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Na jakie elementy przy wyborze wózka warto zwrócić uwagę?

  W pierwszej kolejności wózek musi odpowiadać posiadany  potrzebom, czyli jego wielkość i ilość kół powinna być dostosowana do częstotliwości wykonywanych zakupów, a także trudności występujących na pokonywanej trasie. Równolegle osoby z ograniczoną ilością miejsca na przechowywanie wózka powinny rozważyć zakup składanej ramy. Ważne jest także, aby wielkość torby wpisywała się w potrzeby użytkownika. Dodatkowo można zwrócić uwagę na design. Kluczowa jest także jakość wykonania i zastosowanych materiałów, aby jego żywotność była jak najdłuższa. 

 2. Jakie są najważniejsze zalety wózka na zakupy?

  Wózek na zakupy posiada cały szereg zalet. Jest to rozwiązanie, które rewelacyjnie zastępuje popularnie stosowane reklamówki. Wózek na zakupy odciąża kręgosłup, mięśnie i stawy. Ułatwia wykonywanie i przewożenie codziennych zakupów. Z powodzeniem można zrobić nawet cięższe zakupy bez konieczności korzystania z samochodu. 

 3. Czy wózek na zakupy może być elegancki?

  Współcześnie oferowane wózki na zakupy znacząco odbiegają wizualnie od tych, które były dawniej oferowane. Występują w różnych wzorach i kolorach. Bez trudu można znaleźć model w eleganckich, tradycyjnych kolorach, który dopasowuje się do każdej stylizacji. Dodatkowo ich forma sprawia, że bardziej mogą przypominać walizkę niż torbę na zakupy. Zastosowane materiały wysokiej jakości podwyższają ich wizualną atrakcyjność. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments