Zamykanie walizki - zamek TSA
Walizki24 » Zamek TSA – co to jest?

Zamek TSA – co to jest?

Zamek TSA jest coraz powszechniej spotykany w walizkach. Posiada on stosowne zatwierdzenie przez komórkę do spraw bezpieczeństwa transportu, która jest zależna od amerykańskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Stosowany jest w celu ochrony walizki przed uszkodzeniami w razie nagłej rewizji przez służby celnej, a jednocześnie zapewnia ochronę przed dotarciem do zawartości bagażu przez osoby postronne. Do tego rodzaju walizek dostępny jest specjalny kluczyk, który pozwala na bez problemowe otwarcie, jednak korzystać z niego może mocno zawężony krąg osób. Przedstawiamy, dlaczego warto wybrać zamek TSA i kiedy należy zdecydować się na bagaż z zamkiem szyfrującym tego rodzaju.

Jakie są funkcje zamka szyfrującego z funkcją TSA?

Zamek z funkcją TSA zdobył w bardzo krótkim czasie ogromną popularność, co było spowodowane głównie przez innowacyjność rozwiązania. W konsekwencji zastosowanie zamka TSA umożliwia:

 • łatwe otwarcie i zamknięcie zamka w walizce przez służby celne;
 • ochronę przed uszkodzeniem bagażu na skutek otwierania i zamykania;
 • ochronę zawartości walizki przed obcymi osobami;
 • rezygnację ze stosowania niefunkcjonalnej kłódki, która podczas kontroli była przecinana;

Należy wspomnieć, że stosowane oznaczenie graficzne TSA jest doskonale znane służbom, dlatego wiedzą jak postępować z tymi zamkami. Dostęp do kluczyka jest wśród nich rozpowszechniony. Ponadto zamek TSA jest wymagany w przypadku podróży do Azji, Australii, Ameryki. Zatem zakup takiej walizki pozwala uniknąć dodatkowych problemów podczas kontroli przeprowadzonej przez stosowne służby w obcym kraju.

Co daje zamek TSA?

Zastosowanie zamka TSA znacząco zwiększyło komfort podróży i umożliwiło uzyskanie odpowiedniego zabezpieczenia dla zawartości bagażu. Osoby podróżujące po świecie niejednokrotnie spotkały się z sytuacją, że służby celne musiały rozwalić zamek lub zabezpieczenie w walizce, aby dokonać kontroli. Wówczas po odbiorze walizki pojawiał się problem z jej ponownym odpowiednim zabezpieczeniem, ponieważ dla właściciela bagażu nie przysługiwała żadna rekompensata. Zastosowanie zamka TSA sprawia, że ułatwiony jest dostęp do walizki dla służb, a jednocześnie właściciel może być spokojny o jego ponowne wykorzystanie. Śmiało można powiedzieć, że rozprzestrzenienie tej technologii odmieniło całkowicie komfort podróży, kiedy bagaż znajduje się poza naszym zasięgiem. Każde próby naruszenia zawartości walizki przez osoby niepowołane będą niemalże natychmiast dostrzegalne przez właściciela.

Walizki z zamkiem TSA:

Przykładowe walizki z zamkiem TSA:

Kiedy warto mieć walizkę z TSA?

Walizki z zamkiem TSA pozostają bezkonkurencyjne na rynku. Posiadają szereg zalet. Przede wszystkim są ogólnodostępne i występują w różnych zakresach cenowych. Walizka TSA sprawdza się w przypadku osoby, która podróżuje, ponieważ dostęp do zawartości bagażu posiada jedynie właściciel i celnik. W rezultacie, nawet osoby podróżujące pociągiem mogą swobodnie poruszać się po jego powierzchni bez większych obaw, że osoby niepożądane będą ingerowały w zawartość.

Walizka z TSA jest nie tylko gwarancją nieuszkodzonego bagażu w trakcie dalszych podróży, ale sprawdza się w każdym miejscu na świecie. Przewoźnicy na innych kontynentach wskazują, że konieczne jest posiadanie walizki z tym systemem. Jest to obowiązkowe m.in. w : USA, Kanadzie, Japonii, Australii.

Gdzie znajdę kluczyk do walizki z zamkiem TSA?

Kwestia dostępności do kluczyka do tych walizek stanowi największą ich zaletę. Dostęp do zawartości bagażu posiada właściciel, który otworzy ją poprzez ustawienie właściwego kodu, a także służba celna. Służba celna to jedyna grupa osób, która posiada dostęp do kluczyków do tych walizek. Nie występuje on w regularnej sprzedaży.

Zakupem kluczyka do walizki są najczęściej zainteresowane osoby, które zapomniały kodu, a nie posiadają cierpliwości do wprowadzania kolejnych kombinacji liczbowych. W rzeczywistości występują rozwiązania, które umożliwiają otworzenie bez posiadania kodu jak i bez kluczyka, jednak osoby, które je stosują od razu wzbudzają podejrzenia innych osób, dlatego zapominalscy właściciele nie powinni robić tego w miejscach publicznych.

Podsumowanie

 • Zamek TSA obecny w walizkach charakteryzuje się posiadaniem zatwierdzenia przez Transportation Security Administration, które podlega pod amerykańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
 • Walizka z zamkiem TSA jest doskonałym rozwiązaniem, które zapewnia ochronę zawartości bagażu przed osobami postronnymi.
 • Bez większych trudności bagaż z zamkiem TSA może otworzyć wyłącznie właściciel jak i funkcjonariusz służby celnej.
 • Zamki TSA można otworzyć za pomocą specjalnego kluczyka, który posiadają wyłącznie służby celne na całym świecie. Nie jest on udostępniany osobom spoza tej formacji.
 • Wszelkie próby otworzenia bagażu i sforsowania zabezpieczenia przez osoby postronne mogą być natychmiast dostrzegalne przez właściciela.
 • Powszechność stosowania zamków TSA nie wpływa na cenę walizek, z powodzeniem można kupić model nawet z najtańszej półki cenowej.
 • Walizki z zamkiem TSA są wymagane przez przewoźników na niektórych kontynentów. Są obowiązkowe m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Australii.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Kiedy zamek TSA może nam się przydać?

  Bezdyskusyjnie, zamek TSA jest rozwiązaniem przydatnym w każdej podróży. Obecność szyfrowanego zamka stanowi solidne zabezpieczenie przed innymi osobami, a jednocześnie zapewnia łatwy dostęp właścicielowi. Zamek TSA obecnie jest uznawany za standard zarówno podczas podróży podciągiem, autobusem jak i samolotem. W rezultacie zakup walizki z zamkiem TSA jest najbardziej praktycznym jak i uniwersalnym rozwiązaniem.

 2. Czym jest zamek TSA w skrócie?

  Zamek TSA jest systemem, który zapewnia skuteczną ochronę bagażu przed kradzieżą i uszkodzeniem przez służby celne. Obecność zamka TSA w walizce sprawia, że służby celne posiadają dostęp do zawartości bagażu ze względu na posiadanie uniwersalnego kluczyka umożliwiającego otworzenie walizki w każdej sytuacji. Co więcej, zastosowanie kluczyka w żaden sposób nie wpływa na jakość dalszego użytkowania bagażu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments